دیدنی های شهر کبک کانادا

دیدنی های شهر کبک کانادا


دیدنی های شهر کبک کانادا
تاریخ : 8/8/2017 10:17:19 PM

کبک کانادا بیشتر با موضوع مهاجرت برای ایرانی ها آشنا است تا یک مقصد گردشگری اما واقعیت این است که این ایالت جاذبه های گردشگری فراوانی نیز دارد. شاید نام مونترال در استان کبک بیشتر شناخته شده باشد اما شهر کبک کانادا اکنون یکی از مقاصد گردشگری این کشور پنهاور است که ارزش دیدن را دارد.

دیدنی های کبک کانادا شامل شهر کبک کانادا ، پایتخت «استان کبک» و یکی از کهن‌ترین شهرهای آمریکای شمالی است.

در میان شهرهای آمریکایی که در شمالِ مکزیک واقع شده‌اند کبک، تنها شهری است که برج‌ وباروی دورش سالم مانده‌. با اینکه مونترال نیز در این استان واقع شده اما شهر کبک کانادا خود به صورت مستقل یک مقصد گردشگری به حساب می آیند.

به دلیل ارزش فرهنگی-تاریخی این شهر، در سال 1985 میلادی سازمان یونسکو بخش کهن آن را در فهرست میراث فرهنگی خود جا داد و پس از شهرهای تورنتو ، ونکوور در ردیف شناخته شده ترین شهرهای و استان های کانادا به شمار می رود.

دیدنی های کبک کانادا تور کانادا تورنتو و نکوور

شهر کبک کانادا ؛ از دو بخش اصلی و همسان تشکیل شده، به نام‌های بَس‌ ویل واوت ویل که در دو سوی هتل شَتو فورونتو نَک قرار گرفته‌اند.

در اوت‌ویل کوچه‌ها و گذرهای باریکی که از لابه‌لای خانه‌هایی با نمای خاکستری و دیوارهای بلند رد شده‌اند، بیننده را یاد شهرهای فرانسوی سده‌های میانه می‌اندازد.

از سوی دیگر، بخش بَس ویل که اقامتگاه اصلی مردم شهر است، حال‌وهوایی نو دارد. چرا که از فروشگاه‌های امروزی یا همان بوتیک‌ها پر است و کافه‌های سرزنده‌اش میزبان کافه‌نشینان مدرن است.

شَتو فورونتو نَک یکی از نمادهای برجسته‌ی شهر است. این هتل بزرگ که بر قله‌ی کَپ دایموند واقع شده ازشَتو لوآر در شهر پاریس الگو گرفته‌.

کلیسای کوچک نوتردام هم کاملا حال‌وهوای فرانسوی دارد. بنای معروف دیگری که به دوران سلطه‌ی استعمار برمی‌گردد دژ اوت ویل است.

این دژ در اصل مجموعه‌ای از دژهای نظامی است که به شکل ستاره ساخته شده‌اند. در بخش بس ‌ویل یکی کلیسای نوتردام د ویکتوریز و دیگری موزه دِ لا سیویلیزاسیون (موزه تمدن)، هر دو از جاذبه‌های شناخته شده‌ی شهر به شمار می‌روند.

این شهر موزه‌های زیادی دارد که به تاریخ و فرهنگ ناحیه می‌پردازند. مهم‌ترین آن‌ها «موزه کِبِک» است که در پارک «شان دو بَتَی» (میدان نبرد) واقع شده. 

گفتنی اینکه آخرین نبردی که به تسلط فرانسویان بر این شهر پایان داد و باعث شد آن‌ها برای همیشه آمریکای شمالی را ترک گویند، در همین پارک درگرفت. امروز، در فضای آزاد این پارک، کنسرت‌های تابستانی بسیاری برگزار می‌شود.

در پایان هر سال، کِبِک شاهد برپایی بزرگ‌ترین جشنواره‌ی زمستانی دنیاست.

در این کارناوال معروف یک آدم برفی سخنگو، به نام بون-اُم که در قصری یخی زندگی می‌کند، با برگزاری بازی‌های مختلفی چون سورتمه با اسب، رقابت جهانی قایق‌رانی بر رودخانه‌ی نیمه یخ‌بسته‌ی سنت لورنس، سورتمه‌ با سگ، رژه‌های مختلف و مسابقه‌ی جهانی مجسمه‌سازی با برف نظارت می‌کند.

و چه چیزی بهتر از این جشن و سرگرمی میتواند سرما و دلمردگی زمستان را با خود ببرد و به جایش شادی و سرزندگی بنشاند؟ در عکس زیر نمونه ای از این جشن ها را می بینید.

دیدنی های کبک کانادا تورنتو ونکوور تور کانادا

جمعیت: 696946 نفر

بهترین فصل سفر: تمام سال، بسته به علاقه‌ی خودتان، ولی توجه داشته باشید که زمستان‌هایش خیلی سرد است.

دیدنی های کبک کانادا

کبک کانادا دیدنی های قابل توجهی دارد یکی از مهمترین آن ها کارناوال زمستانه‌ی شهر کبک است که بزرگ‌ترین جشن زمستانه‌ی دنیاست.

این کارناوال از آخرین جمعه ماه ژانویه، به مدت 17 روز برپاست با سرگرمی‌های گوناگون همچون ساخت مجسمه‌های یخی، مسابقه سورتمه با سگ و حتی حمام در برف!

موزه‌ی تمدن؛ که تاریخ شهر کبک را بازگو می‌کند. (درحالیکه همزمان با تشخص بخشیدن به هویت کانادایی این شهر، از پرداختن به گذشته‌ی مشترک این شهر چند فرهنگه هم باز نمی‌ماند)

آبشارهای مونت مورنسی بلندترین آبشار استان کبک، به بلندای 83 متر

بد نیست بدانید «کبک» از واژه‌ای با ریشه Algonquin گرفته شده و به معنای جایی است که رود باریک می‌شود


THR


تور های مرتبط


مقالات مرتبط