عروس شهرهای دنیا پاریس

عروس شهرهای دنیا پاریس


عروس شهرهای دنیا پاریس
تاریخ : 11/4/2017 11:10:41 AM

مگر می‌ شود اسم توریسم و سفر جایی بیاید و پاریس در صدر این لیست نباشد؟ هدف از سفر هرچه باشد پاریس در ردیف اولین گزینه ها است گزینه ها است. اگر علاقه به موزه گردی و بازدید از بناهای تاریخی دارید ، موزه لوور با بیش از 35 هزار اثر تاریخی و هنری که درهشت بخش این موزه نگهداری می شود و با بیش از10 میلیون بازدید کننده در سال ، پربازدید ترین موزه در جهان است. اما همه گردشگران ایرانی شاید تنها موزه لوور را می شناسند و نامی از موزه های دیگر پاریس نشنیده اند.

کاخ ورسای مجموعه کاخ هایی در نزدیکی پاریس است که به عنوان بزرگ ترین و مجلل ترین کاخ های سلطنتی جهان شناخته می شود، معاهده ورسای که به جنگ جهانی اول خاتمه داد در این کاخ منعقد شده است. سالن اپرا گارنیه ساختمانی مجلل به سبک امپراتوری دوم باروک که در حال حاضر به کاخ گارنیه معروف است بین سال های 1862 تا 1875 میلادی به عنوان یکی از بزرگ ترین سالن های اپرای دنیا بنا گردید در منطقه اپرا در مرکز شهر واقع شده است.
 
پاریس را بدون برج ایفل نمی توان تصور کرد، در واقع پاریس بدون ایفل پاریس نیست! بهتر است بدانید سازنده این برح نامش ایفل بوده و در ابتدا این برج به دلیل آنکه نمای فلزی داشت مورد توجه مردم فرانسه قرار نگرفت اما امروز این برج را می توان به راحتی مشهور ترین برج جهان دانست بهترین زمان برای بازدید از برج شب‌ها است، زیرا نورپردازی بر روی برج ایفل هنگام شب بسیار دیدنی و تماشا ییست.

دیدنی های شهر پاریس

 
 
 برای اطلاع از دیدنی های شهر پاریس درگاه رسمی این شهر اطلاعات مفیدی ارائه می کند که مراجعه به این درگاه مفید خواهد بود.
 
اگر در سفر علاقه به گشت و گذار و خرید دارید باز هم پاریس اولین و بهترین گزینه است . قدم زدن و خرید بر روی سنگفرش های خیابان شانزه الیزه و منطقه لافایت تجربه فراموش نشدنی برای شما به ارمغان خواهد آورد چرا که در مرکز مد، فشن و پایگاه بهترین طراحان مد و زیبایی دنیا پا نهاده اید.
 
 
همانطور که در شانزه الیزه قدم می زنید نمای مسحور کننده طاق پیروزی، شما را مسحور خواهد کرد. این طاق به یادبود مردانی که در جنگ‌ های ناپلئونی و انقلاب فرانسه به مبارزه پرداختند ساخته شده است . خیابان شانزلیزه یکی از مشهور ترین جاذبه‌ های گردشگری پاریس و به اعتراف گردشگران، زیباترین خیابان دنیا است. 
 
غذا و فرهنگ غذایی پاریس، جدا از کل کشور فرانسه، آوازه‌ ی جهانی دارد و بعضی از بهترین رستوران‌ های جهان در این شهر قرار گرفته‌ اند. فرانسوی ها تمایل به میل پیش غذا ، که اغلب سالاد های مخصوص است قبل از غذای اصلی و بعد از آن صرف دسر که عموما انواع شیرینی های بسیار خوش طعم فرانسوی است دارند بنابراین هنگام ورود به رستوران معمولا زمان طولانی در آنجا می مانند. برای دسر، ماکارون را حتما امتحان کنید: نوعی شیرینی اصیل فرانسوی که از خمیر بادام یا نارگیل تهیه می‌ شود.
 


THR


تور های مرتبط


مقالات مرتبط