بی نظیر ترین جاذبه های پاتایا

بی نظیر ترین جاذبه های پاتایا


بی نظیر ترین جاذبه های پاتایا
تاریخ : 7/7/2018 12:05:58 PM

یکی از معروف ترین تور ها در ایران و محبوب ترین تور ها در جهان بدون شک تور پاتایا می باشد. ما در این مقاله علاوه بر توضیح در مورد دیدنی های پاتایا به توضیح در مورد تفریح های این شهر زیبا می پردازیم.

در کرانه ی شرقی دریایی تایلند پاتایا، مرکز جذابیت های بی نظیر برای نوریست  می باشد. این حوزه شامل سنت های تایلندی های قدیم و ماجراجویی های مدرن نیز می باشد.
 
در آنجا می توانید تفریحات ساده همانند پارتی های خیابانی داشته باشید یا  توسط گنجینه های مذهبی بی نظیر تحت تاثیر قرار بگیرید. طبیعت، هنر، علم و فرهنگ را در به طور فراموش نشدنی و تکرار نشدنی تجربه کنید. از زیبایی بکر آسمان جنگل های استوایی و یا استیج پر زرق و برق و جادویی کاباره ها لذت ببرید.
 
 
لیست 10 جذابه های بی نظیر پاتایا، تنها نمونه ای از متنوع ترین جذابه هایی است که می توانید در آنجا بیابید. این ها جز آن دسته از جاهای دیدنی هستند که مسافران حتما در مسیر سفر خود می بایست از آنها دیدن کنند. بسیاری از مواردی که در این لیست وجود دارند در تایلند بی نظیر بوده و حتی در کل جهان همتایی ندارد.

1-پیاده رو ها 

دیدنی ها و صدا های موجود در پیاده رو در هیچ جای دیگر تایلند مشاهده نمی شوند. دیگر شهر ها در تلاش اند تا جذابیت های ناب خود را ایجاد کنند اما هیچ کدام به 500 متر ساحل باور نکردنی پاتایا نمی رسد.
 
این مکان اسم خود را بخاطر ترافیک وسایل نقلیه پس از ساعت 6 بعد از ظهر گرفته، زیرا پس از این ساعت تقریبا تمام ساختمان ها در دو طرف خیابان و ساختمان ها در خیابان های دیگر، کلوب شیانه، رستوران، کافه آبجو و دیسکوهای راک می باشند ولی در روز این خیابان ها همانند بیابان هستند.
 
شب ها با چراغ های نئون، موسیقی های کوبنده در ژانر های مختلف، غذا های خیابانی، گرو های موسیقی خیابانی و مهمانی های حیوانی از سرتاسر جهان  باز زنده می شود.
 
 
دیدنی های پاتایا سفرهای ماژلان
 
ساعات کار : از 6 الی 2 نصف شب –ساعات کار کافه ها متفاوت می باشد 
 
2-معبد حقیقت 
این نمونه از ساختار چوب ساج ,الهام بخش ترین معبد در فلسفه ی مذهبی است که اهمیت مذهب را بیان کرده,هنر و مذهبی که نقش مهمی در پیشرفت اخلاقی بشر داشته و احمقانه بودن مادی گرایی را تثبیت کرده است .
 
این توصیفی زیبا و فروتنانه از تلاش و مهارت بشر است بخصوص زمانیکه مشاهده می کنید هیچ یکی از سازه های چوبی محافظت نمی شوند .این به این معنی است که زمانی که ساختمانی جدید ساخته می شود دیگر اهمیتی به ساختمان های قدیمی داده نشده تا جایی که بایسیت جایگزینی برای آنها پیدا کرد .
دیدنی های پاتایا سفرهای ماژلان
ساعات کار :8 صبح الی 6 بعد از ظهر 
 
3-کاباره های تیفانی 
کاباره های تیفانی در تئاتر بزرگ شهر  قرار داشته و دارای تالاری از جنس مرمر بوده که به اندازه ی لfاس های زیبای اجرا کنندگان , خیره کننده می باشد .اجرا کنندگان لباس هایی همانند جامه های بلند , لباس های شنا , کلاه هایی از جنس پر و انواع لباس های جالب توجه دیگر پوشیده اند .
 
در انجا ساعت هایی نفس گیر از رقص های زیبا ,صداهای هیجان انگیز ونمایش های کوتاه را تجربه خواهید کرد .این صحنه ها شامل , موسیقی های بالیوود , هندی , رقص های جالب کره ای , پادشاهی گذشته و الان چین ,تاریخ سیام در بین رقص تایلندی می باشد .
دیدنی های شهر پاتایا سفرهای ماژلان
ساعات کار : روزانه 6 بعداز طهر تا 7.30 بعدازطهر 
 
4-باغ استوایی نونگ نوچ 
این باغ 2.4 کیلومتر مربعی  با گل های بی نظیر ,و دیگر جشم اندازهایش اگر در کل دنیا فوق العاده نباشد ,در تایلند حتما همتایی ندارد .تیمی که این باغ را طراحی می کنند , بطور مکرر جایزه ی بین المللی  برای طراحی هایشان بردند که شامل  باغ فرانسوی قرن 17  ,  و بازآفرینی استون هنج , گیاه آرایی  و طراحی باغی از بونسای , کاکتوس و درختان نخل می باشند .
همچنین این باغ خانه ای برای ارکیده های ملی بوده  و نمایش های روزانه  رقص های تایلندی کلاسیک , بوکس ها و درام نیز در آن اجرا می شود .
دیدنی های شهر پاتایا سفرهای ماژلان
ساعات کار : از 8 صبح الی 6 بعد از ظهر 
 
5- بازار شناور پاتایا 
امروزه بعنوان " بازار 4 منطقه ای شناور " شناخته می شود, که زیر مجموعه های این بازار نماینده بازار مناطق اصلی تایلند از جمله , شمال , شمال شرقی , مرکزی و جنوبی می باشد .
 
این بازار شامل مغاز ها , دکه های فروش سوغاتی , میوه , غذا , هنز ,دست سازه ها , پست کارت ها  وپوشاک  و در عین حال شامل نمایش های  فرهنگی می باشد .
114 از این دستفروش ها شناور بوده و اغلام خود را در قایق ها و زورق های باریک  سنتی به فروش می رسانند .
 
مابقی این دستفروش ها در روستای ساختگی استواری که توسط یک پل  و مسیر پیاده رویی به یکریگر متصل شده اند ,قرار دارند .
دیدنی های شهر پاتایا سفرهای ماژلان
ساعات کار :10 صیح الی 11 شب
 
6-Wat phra khao yai (تپه ی بزرگ بودا )
"تپه ی بودا" به این خاطر نامیده می شود چون ارتفاع این تپه 18متر بوده  و در 100 متری  سطح دریا قرار دارد , این تپه  بر پاتایا و سواحل جامتین تسلط دارد و از دوقسسمت جداگانه می توانید آن ها رامشاهده کنید .
 
معبد بودای طلایی که در ارتفاع قرار دارد .زنگ های معبد , آتشکده ها , مجسمه های کوچک منظره ای بی نظیر را در آن منطقه ایجاد کردند .نه تنها برای توریست ها ,برای محلی ها هم این معبد ,پرستشگاهی برای عبادت می باشد .
دیدنی های پاتایا سفرهای ماژلان
ساعات کار :30-6 الی 5 بعدازظهر 
 
7-پارک آبی 
پاتایا بهترین پارک  های آبی تایلند را دارد . این پارک آبی دارای هزارها سرسره  ی جذاب می باشد .بزرگترین و بهترین پارک آبی رامایانا و شبکه کارتونی آمازون می باشد که 20 دقیقه از شهر پاتایا فاصله دارد .هر پارک شامل رستوران ها و تجهیزات کمکی برای خانواده ها می باشد .
دیدنی های پاتایا سفرهای ماژلان
8-چشم انداز پاتایا 
منظره ی خائو در پاتایا بر روی تپه ی پراتونماک , بهترین منظره در این منطقه بوده و مکانی برای مشاهده ی هلال ماه در خلیج است .این زیبایی خیره کننده را با تور و محلی های آنجا که از آنها سوغاتی خرید کرده اید به اشتراک بگذارید.
 
ممکن است جالب بنظر نیاید ولی واقعیت این است که  تورها معمولا بین 10 تا 25 دقیقه برای دیدن این منظره وقت گذاشته و زمانی که به سمت اتوبوس هایشان فراخوانده می شوند ,این چشم انداز آرام و ساکت شده  تا راحت تر بتوان از منظره لذت برد .
دیدنی های پاتایا سفرهای ماژلان
ساعات کاری:30-7 الی 9 شب
 
9-جزیره ی مرجان 
چنانچه از شما خواسته شود تا آسمانی لاجوردی و ساحلی دست نخورده را با ساختمان هایی بلند  و دور از شلوغی شهر تصور کنید ,پاتایا آخرین مکانی است که در ذهن شما ظاهر می شود .
 
زمانی که Koh Larn (جزیره ی لارن ) را کشف کنید که قسمتی از بهشت در میان شلوغی های پاتایا است ...و همچنین بعنوان  جزیره ی مرجان شناخته می شود – در 7.5 کیلومتری غرب ساحل پاتایا قرار دارد –مکان مناسب برای اشخاصی است که از شلوغی های سواحلپاتایا خسته شده و به آنجا آمده اند .
 
از آنجا که این جزیره زیاد دور نیست ,بازدید کنندگان براحتی می توانند صبح ها از آنجا دیدن کرده ,چندساعتی را در آنجا گذرانده و بعد از ظهر باز به پاتایا برگردند .راحت ترین روش انجام آن کمک گرفتن از راهنمای تور می باشد .
دیدنی های پاتایا سفرهای ماژلان
10-هنر در بهشت 
هنر در بهشت ,فرضیه ی سنتی ,گالری هنری را رد کرده و درعوض هنر را در واقعیت اعمال کرده است .بازدید کنندگان می توانند با استفاده از تصویرها ,جزعی از این هنر باشند .
 
در سمت راست ایستاده و از این زاویه عکس بگیرید –تمام این هنرها برای شما آشکار خواهد بود –و همانند این خواهد بود که شما بر روی فرشی در حال پرواز بر روی بیابان , در حال قدم زدن بر روی پلی معلق در جنگل , شنا همراه با دلفین ها در اقیانوس ودر حال  لمس نهایت زیبایی هستید .
 
تمام این تصاویر سه بعدی بوده و براحتی می توانید آنها را لمس کرده و تجسم کنید .
ساعات کار :9 صبح الی 9 شب 
 
11-باور نکردنی های رایپلی
این مجموعه شامل 30 نمایشگاه  بوده که ذهن شمارو غرق در شگفتی می کند.واقعیت های شگفت انگیز و باور نکردنی که در داستان  گفته می شود از خود داستان عجیب تر بنظر می رسند .
 
در کنار تمام این موزه های جالب توجه , وسایل جالب دیگری نیز موجود است از جمله  , موزه ی مومیایی , تئاتر 12 حرکتی  و بالون های زیبایی زرد و سفید که در آسمان  ساحل پاتایا قابل مشاهده بوده  و منظره ای بی نظیر  از شهر و منطقه ی اطراف را ایجاد کرده است .
دیدنی های شهر پاتایا سفرهای ماژلان
ساعات کار :6 صبح تا 11 شب 
 
12-کوه بودا (Khao chi chan)
بزرگترین بودای حکاکی شده درجهان , تصویر طلایی که در کناره های کوه با سنگ آهک  کنده کاری لیزری شده است  ,ارتفاعی حدود 130  عرض 70 متری دارد .منطقه ای که این بودا در آن قرار دارد " دریاجه ی نقره ای " نامیده شده – یکی از قابل توجه ترین  زیبایی های طبیعی  با جند جذابیت دیدنی اطرافش بحساب می آید .
دیدنی های پاتایا سفرهای ماژلان
ساعات کاری : 8 صبح تا 5 بعد از ظهر 
 


THR


تور های مرتبط


مقالات مرتبط