قبل از سفر به جمهوری چک این نکات را بخوانید

قبل از سفر به جمهوری چک این نکات را بخوانید


قبل از سفر به جمهوری چک این نکات را بخوانید
تاریخ : 24/04/2019 05:11:03 ب.ظ

جمهوری چک واقعا یک جواهر پنهان شده در اروپای مرکزی است. این کشور با داشتن منابع طبیعی بسیار، قلعه های زیبا و شهرهایی که از معماری و هنر لبریز هستند، یکی از زیباترین مقاصد اروپایی است.

مرکز این کشور شهر پراگ نیز یکی از شهرهای منحصر به فرد اروپا است که بناهای تاریخی و مجللی را در خود دارد. در این مقاله قصد داریم به معرفی نکاتی بپردازیم که قبل از سفر به جمهوری چک باید بخوانید.

 

ویزای شنگن جمهوری چک

جمهوری چک جزء منطقه شنگن است و برای ورود به این کشور باید ویزای شنگن را دریافت کرد. اگر در یک تور اروپایی ترکیبی از چند کشور شرکت می کنید، باید بدانید ورود به حوزه شنگن باید با کشوری آغاز شود که ویزای شنگن را از سفارت همان کشور دریافت کرده باشید و بیشترین روزهای اقامت شما باید در کشوری بگذرد که از سفارت آن کشور ویزای شنگن اخذ کرده اید. برای سفر به چک نیز همین قانون برقرار است. پس اگر می خواهید تور اروپا را با ورود به کشور جمهوری چک آغاز کنید برای ویزای شنگن باید به سفارت جمهوری چک مراجعه کنید.

 

تورهای اروپایی و بازدید از جمهوری چک امن است.

کشورهای اروپایی از امنیت خوبی برخوردارند. گردشگران در جمهوری چک نیز بیش از دیگر کشورهای اروپایی امنیت را احساس خواهید کرد. اما توصیه می کنیم در شهرهای شلوغ مانند پراگ با چمدان ها و کوله های قفل دار سفر کنید. هرچند در شهرهای چک به ندرت پیش می آید که فردی بخواهد از شما دزدی کند یا شما را تهدید کند اما باید مراقب برخورد خود با افراد معلوم الحال باشید. چون جمهوری چک کشوری است که مورد توجه کوهنوردان قرار دارد برای کوهنوردی نیز بهتر است به همراه یک راهنمای مورد اطمینان سفر کنید.

 

در تورهای چک مشکل برقرار ارتباط نخواهید داشت

مردم جمهوری چک به زبان چک که زبان رسمی کشورشان نیز است، صحبت می کنند. افراد مسن تر به زبان های آلمانی و روسی نیز می توانند صحبت کنند اما نسل جوان قادر به صحبت کردن به زبان انگلیسی نیز هستند. پس بابت برقراری ارتباط در سفر به جمهوری چک نگرانی نداشته باشید. به هر جهت در سفر به هر کشوری بهتر است چند اصطلاح ساده را به زبان محلی بیاموزید تا به ارتباط بهتر با مردم آن کشور منجر شود. چک نیز از این قاعده مستثنی نیست. بهتر است قبل از شروع تور چک چند کلمه ای را به زبان رسمی این کشور بیاموزید.

 

حمل و نقل عمومی در جمهوری چک کارآمد و ارزان است

در تورهای چک از کرایه کردن اتومبیل و تاکسی پرهیز کنید. شهرهای جمهوری چک به خصوص  شهر پراگ از سیستم حمل و نقل عمومی جامع و گسترده ای سود می برند که شما را از کرایه کردن تاکسی و اتومبیل بی نیاز می کند. پیشنهاد می کنیم قبل از سفر به شهرهای اروپایی به خصوص شهرهایی مانند پراگ درمورد سیستم حمل و نقل عمومی این شهر تحقیق کنید. استفاده از وسایل حمل و نقل در تورهای اروپایی امری معمول است که گردشگران سفر درون شهری با این وسایل حمل و نقل را تجربه می کنند.

 

تورهای بهار اروپا فرصت بازدید بهتر از جاذبه ها

در تورهای بهار اروپا فرصت این را دارید که از جاذبه های گردشگری بهتر بازدید کنید. به این معنی که دیگر مجبور نیستید در صفهای طولانی بازدید از جاذبه ها وقت خود را تلف کنید. اما در شهرهای جمهوری چک در تورهای تابستان هم صفهای طولانی برای بازدید از جاذبه ها تشکیل نمی شود و برای دیدن آنها وقت کافی خواهید داشت. از سویی دیگر جاذبه های گردشگری با وسایل حمل و نقل عمومی در دسترس هستند و برای پیدا کردن ایستگاه ها و جاذبه های گردشگری شهرها کافی است از نرم افزارهای مکان یاب به درستی استفاده کنید.

 

سفر به جمهوری چک چه در فصل بهار و چه در تورهای تابستان خاطره ای هیجان انگیز و لذت بخش خواهد بود. سفر به شهرهای جمهوری چک به ویژه سفر به پراگ برای یک تور خانوادگی بسیار مناسب هستند. در این شهرها می توانید المان های منحصر به فردی را بیابید که برای کودکان نیز مهیج باشند. برای بازدید از جمهوری چک می توانید با تماس با کارشناسان با تجربه ما سفر خود را آغاز کنید.

 


THR


تور های مرتبط


مقالات مرتبط