مناطق دیدنی بارسلون

مناطق دیدنی بارسلون


مناطق دیدنی بارسلون
تاریخ : 6/30/2017 11:31:01 AM

بارسلون شهری به یادماندی است. مناطق دیدنی بارسلون اولین کنجکاوی هر گردشگر ایرانی است. برای اینکه مشهورترین شهر اسپانیا و مرکز ایالت کاتالون ها و مناطق دیدنی بارسلون را بشناسید خواندن مقاله زیر را به شما توصیه می کنیم.

بارسلون، دومین شهر بزرگ اسپانیا، پایتخت بخش خودمختار «کاتالونیا»، در کنار دریای مدیترانه جای دارد. این شهر با مختصات ناب‌اش از مقاصد گردشگری سرزنده و پرشور وهیجان اسپانیا به شمار می‌رود. به همین دلیل مناطق دیدنی بارسلون در صدر درخواست های گردشگران است.

بارسلون شاید معروف ترین شهر اسپانیا باشد اما پایتخت این کشور یعنی مادرید، و شهرهای والنسیا ، مالاگا، بیلبائو ، گرانادا و حتی کوردوبا از شهرهای بسیار دیدنی و مورد توجه گردشگران هستند.

هسته‌‌ی بخش کهن بارسلون در محله‌ی بَری گوتیک واقع شده که از سده‌های میانه برجای مانده است و هنوز چون نگینی در دل این شهر می‌درخشد. این محله بخش مهمی از بارسلون گردی و از مهم ترین مناطق دیدنی بارسلون است.

بیشتر ساختمان‌های بارسلون به سده‌های میانه می‌رسند. با اینهمه، بناهای کهن‌تری هم در این شهر به چشم می‌خورند که به دوران اقامت رومیان مربوط می‌شوند.

گسترش سبک نوی معماری کاتالان در این شهر، به سال‌های 1885 تا 1950 میلادی باز می‌گردد. (این سبک در بقیه‌ی اروپا به نام «هنر نو» یا «آرت نوُوا»‌ شناخته ‌می‌شود).

در جای جای بارسلون، یادگارهای ارزنده‌ای از این معماری با شکوه به چشم می‌خورد که بسیاری از آن‌ها در زمره‌ی میراث جهانی یونسکو درآمده‌اند. به‌ طور ویژه باید به بناهایی هنر معمار بزرگ «آنتونی گائودی» (1852تا 1926) اشاره کنیم که به‌راستی ستایش‌‌برانگیزند.آثار گائودی در زمره مهم ترین آثار و مناطق دیدنی بارسلون است

مشهورترین آثر گائودی مجموعه‌ آپارتمانی است به نام کازا میا Casa Milla یا لا پدررا La Pedrera. وی طرح نمای مواج بسیار ممتاز این اثر را از صخره‌های کوهستان مقدس کاتالونیا الهام گرفت. در عکس زیر نمایی از این بنای خاص را مشاهده می کنید.

مناطق دیدنی بارسلون اسپانیا بارسلون

اهالی بارسلون این بنای با شکوه را در زمان ساخت‌اش یعنی سال 1905 تا سال 1907 میلادی زشت و بد منظر می‌دانستند و به همین خاطر به آن نام مستعار «لاپدرِرا» داده بودند، که به معنای «توده‌‌‌ی برهم انباشته» است.

بزرگ‌ترین دستاورد گائودی را می‌توان کلیسای «لا ساگرادا فامیلیا» (خانواده‌ مقدس) دانست که از سال 1884 میلادی به مهم‌ترین دغدغه و هدف وی تبدیل شد.

او برای طرح و بنای این کلیسا، با وسواس تمام چهل سال وقت گذاشت. این بنا چهار برج دارد که با سرامیک‌های رنگی آراسته شده‌‌اند و چهار ایوان سنگی که به‌نظر می‌رسد از موم داغ ساخته شده باشند.

از دیگر آثار گائودی می‌توان به خانه‌ی «کازا باتیو» و سرای «پائولا و پارک گوئل» اشاره کرد.

افزون بر این‌ها شاهکارهای دیگر معماری بارسلون، اثر معمارانی مانند «لوییز دومانچه‌‌ای مونتانر» هم در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده‌اند که از آن میان می‌توان به «قصر موسیقی کاتالان» و «بیمارستان سنت پآو» اشاره کرد.

بارسلون موزه‌های دیدنی بسیار گوناگونی هم دارد. «موزه‌ی ملی هنر کاتالوینا» مجموعه‌ی ارزشمندی از هنر رومانسک را در خود جای داده است.

درحالیکه در موزه‌های دیگر شهر مانند موزه‌ی «آنتونی تاپیس»، «پیکاسو» و موزه‌ «خوان میرو» مجموعه‌های بی‌همتایی از شاهکارهای این هنرمندان نام‌آشنای جهانی نگهداری می‌شود.

از دیگر موزه‌های ستایش‌ برانگیز بارسلون می‌توان از موزه‌های تاریخ و باستان‌شناسی مانند «موزه‌ی تاریخ شهر»، «موزه‌ی تاریخ کاتالونیا»، «موزه‌ی باستان‌شناسی کاتالونیا» و«موزه‌ی دریانوردی بارسلون» نام برد.

جمعیت: 1621000 نفر

فصل بازدید: تمام سال

مناطق دیدنی بارسلون

برای آگاهی از مناطق دیدنی بارسلون منابع مختلفی را می توان معرفی کرد. از جمله درگاه رسمی گردشگری بارسلون. همچنین سایت هایی مثل تریپ ادوایزر و لونلی پلنت و یا ویکی تراول نیز می توانند کمک قابل توجهی کنند.

قصر(پالائو) و پارکِ گوئل عمارت با شکوهی که توسط گائودی به‌ عنوان قطب صنعتی شهر و جهت سرگرم کردن مهمانان ممتاز گوئل طراحی شده؛ و پارکی که آن هم توسط گائودی و با الهام از باغ‌های انگلیسی طراحی شد. از اینجا می‌توان چشم‌انداز‌های فوق‌العاده‌ای از بارسلون و خلیج‌اش را تماشا کرد.

مناطق دیدنی بارسلون پارک گوئل تور اسپانیا

سالن کنسرت پالائو دِ لا موریکا کاتالانیا که بین سال‌های 1905 تا 1908 میلادی به سبک مدرن کاتالان بنا شد و امروزه از میراث جهانی یونسکو است.

موزه ی پیکاسو از جمله دیدنی های منحصر و از مهم ترین مناطق دیدنی آن است. در این موزه مهترین آثار نقاش و هنرمند معاصر اسپانیایی پاپلو پیکاسو به نمایش در آمده است. اطلاعات کاملتر را در این مقاله بخوانید.

کلیسای لا ساگرادا فامیلیا معمار گائودی پرآوازه به مدت چهل سال روی این کلیسای شگفت‌انگیز کاتولیک رومی کار کرد. از آنجا که این بنای درخشان ناتمام باقی ماند به شوخی می‌گفت: «مشتریانم عجله‌ای ندارند». در شکل زیر نمایی از کلیسای ساگرادا فامیلیا دیده می شود.

مناطق دیدنی بارسلون ساگرادا فامیلیا

خیابان معروف لاس رمبلاس به هنگام غروب، با اجراهای رنگارنگ خیابانی زنده می‌شود. این خیابان به شانزه لیزه بارسلون شهرت دارد. در این خیابان انواع هنرنمایی ها و برنامه های سرگرم کننده خودجوش به نمایش در می آید. این خیابان از سویی به میدان کاتالونیا و از سوی دیگر به میدان کریستف کلمب و بندر بارسلون ختم می شود.

مناطق دیدنی بارسلون خیابان رامبلا


THR


تور های مرتبط


مقالات مرتبط