تور کرواسی و صربستان

مبدا : تهران           كلاس : اکونومی           تاريخ : 14 شهریور 1397           مدت اقامت : 9 روزه

 • تور 9 روزه کرواسی و صربستان نوروز 97

  2 شب زاگرب ، 3 شب دوبرونیک و 3 شب بلگراد

  زاگرب

  زاگرب؛ پایتخت کرواسی، در کنار رودخانه‌ی ساوا، نزدیک به دامنه‌ های کوه مِدوِدنیکا نهاده شده است. زاگرب که قشنگ‌ ترین کلیسا ها، موزه‌ ها و گالری‌ ها را در خود جای داده است، هر بخش ویژگی متمایز و مشخص خود را دارد. میدان وسیع شهر که؛ Trg Bana Jelacica نام دارد در مرز بین این دو قرار گرفته است. 

  برای کسب اطلاعات بیشتر وب سایت رسمی بسیار مفید خواهد بود و یا در بخش دیدنی های سایت ماژلان مقاله زاگرب کرواسی پادشاه شهر های بالکان را دنبال کنید.

  تورکرواسی-دوبرونیک-تور کرواسی-زاگرب

  کلیسای جامع شهر با نمای زیبایی به سبک نئوگوتیک جلوه‌ گری می‌ کند. این کلیسا در سال 1217 میلادی ساخته شد، ولی با گذشت زمان، چندین‌ بار تغییر شکل داده است. مناره‌ های دوقلوی این کلیسا در دهه‌ی 1880 میلادی به آن افزوده شده‌ اند.

  داخل این بنا با تزیینات خیره‌ کننده‌ ای آراسته گشته‌. بر دیوار جنب شمالی کلیسا، کتیبه‌ی ده فرمان به چشم می‌ خورد که به خط نوشتاری رایج در سده‌ی دوازدهم نگاشته شده است. 

  کلیسای سنت مارک در سده‌ی سیزدهم بنیاد شده، ولی در سده‌ی چهاردهم آن را به معماری سبک گوتیک بازسازی کرده‌ اند. آوازه‌ی این بنا کم‌ و بیش به استفاده از کاشی‌ های سرخ، سفید و آبی رنگ‌ اش بر می‌ گردد که در سقف آن به کار رفته.

  برج لورتسکاک در سد‌ه‌ی سیزدهم و به منظور دیدبانی و پاسداری از دروازه‌ های شهر بر افراشته شده است. از فراز این برج می‌ توان چشم‌ انداز های بسیار دیدنی شهر را به تماشا نشست.

  تورکرواسی-دوبرونیک-تور کرواسی-زاگرب

  موزه‌‌ی باستان‌ شناسی مجموعه‌ هایی از مصر باستان، مومیایی‌ هایی از زاگرب باستان و کهن‌ ترین کتیبه‌ های اقوام اتروسک را به نمایش می‌ گذارد. موزه‌ی تاریخ طبیعی کرواسی در بر گیرنده‌ی گسترده‌ ترین کلکسیون‌ ها از بقایای نئاندرتال ها (بشرغارنشین) است.

  موزه‌ی شهر زاگرب از دوران رومی‌ها تا به امروز آثار ارزشمندی را در زمینه‌ های فرهنگی، هنری، اقتصادی و تاریخ سیاسی جا داده است. موزه‌ های عالی زاگرب یکی دوتا نیستند، از سایر موزه‌ های جالب می‌ توان به موزه‌ی هنرهای دستی، موزه قوم‌ شناسی، موزه هنر های بومی کرُوات‌ ها و سرانجام موزه‌ی می‌مارا اشاره کرد که بیش از 3750 قلم از آثار هنری فرهنگ‌ ها و تمدن‌ های مختلف جهان را در خود گرد آورده است. 

  تورکرواسی-دوبرونیک-تور کرواسی-زاگرب

  زاگرب شهری است که می توان آن را در قالب یک روز دید و یا اینکه ظرف چند روز در آن به گشت و گزار پرداخت. مهم ترین دیدنی های زاگرب عبارت است از شهر بالایی که بخش سنتی شهر با معماری و ظاهری کاملا سنتی را نمایش می دهد. (The Upper Town)

  ماکسیمیر پارک و باغ وحش زاگرب (Maksimir Park and Zagreb Zoo  برای خانواده ها به ویژه کودکان جایی جذاب و به یاد ماندنی است،

  چشم زاگرب (Zagreb eye) که مکانی است مرتفع برای این که دیدی 360 درجه و پانوراما از این شهر زیبا داشته باشیم.

  تورکرواسی-دوبرونیک-تور کرواسی-زاگرب

  دولاک مارکت (Dolac Market) تجربی فراموش نشدنی از یک بازار سنتی محلی و روباز که کلیه نیازهای روزانه شما را برآورده می کند.

  کلیسای شهر زاگرب (Zagreb Catherdral) شاید نماد مهم شهر زاگرب باشد که هر گردشگری به دیدن آن می رود.

  میدان شاه تومیسلاو (King Tomislav square) بزرگترین میدان شهر که درست ایستگاه مرکزی قطار شهر زاگرب قرار گرفته کسانی که با قطار به شهر زاگرب می آیند این میدان و بنای آن اولین دیدنی است که به چشم آن ها می خورد.

  خیابان ایلیکا (Illica Street) یکی از بزرگترین خیابان های شهر زاگرب که بخش بزرگی از مغازه ها و برند ها را در آن می توانید بیاید.

  دوبرونیک

  شهری تاریخی در کرواسی که در ساحل دریای آدریاتیک و در نزدیکی آخرین بخش از تنگهٔ دوبرونیک قرار دارد. در تور کرواسی شما به دیدن شهری می روید که هم زمان هم شهری بندری و هم در استان خود شهری مرکزی است.

  برای کسب اطلاعات بیشتر وب سایت رسمی بسیار مفید خواهد بود و یا در بخش دیدنی های سایت ماژلان مقاله دوبرونیک کرواسی مروارید دریای آدریاتیک را دنبال کنید.

  بر اساس آخرین سرشماری در سال 2011 میلادی جمعیت این دوبرونیک به مروارید آدریاتیک شهرت دارد. این شهر یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری در اروپا و دریای آدریاتیک محسوب می شود.

  تورکرواسی-دوبرونیک-تور کرواسی-زاگرب

  در سال ۱۹۷۹ میلادی، شهر دوبروونیک کرواسی به فهرست میراث جهانی یونسکو پیوست. گردشگری بزرگ ترین منبع درآمد و اقتصاد این شهر را تشکیل می دهد.

  در این شهر تا سال 2012 میلادی 45 هتل شامل 5 هتل 5 ستاره، 9 هتل 4 ستاره و 22 هتل 3 ستاره و 2 هتل 2 ستاره وجود داشته است. 

  تورکرواسی-دوبرونیک-تور کرواسی-زاگرب

  موفقیت شهر دوبروونیک در طول تاریخ همیشه بر اساس تجارت از مسیر دریا بوده است. در دوره قرون وسطی این شهر به عنوان جمهوری راگوسا دانسته می شده است.

  این شهر تنها جمهوری در غرب دریای آدریاتیک بوده که رقابت بسیاری با شهر ونیز که در نزدیکی اش بوده داشته است. این جمهوری کوچک در قرنهای پانزده و شانزده میلادی با حمایت ثروت و دیپلماسی خود، توانست دست‌ آورد هایی زیادی به دست آورد.

  تورکرواسی-دوبرونیک-تور کرواسی-زاگرب

  اگر چه، در دهه هفتصد میلادی، به قصد جلوگیری از ویرانی‌ های جنگ، شهر به طور کامل غیر نظامی شد، ولی پس از فروپاشی یوگسلاوی در سال 1991 میلادی، این شهر توسط نیرو های صرب محاصره و به مدت هفت ماه آسیب‌ های سنگینی به آن وارد شد. 

  دیدنی های دوبرونیک به ترتیب عبارتند از: 

  - ستون رولاند Roland`s column

  - برج ناقوس Bell Tower

  - قصر اسپونزا: Sponza palace

  - قصر رکتور Rector`s Palace

  - دروازه پیله Pile Gate

  - شهر قدیمی Placa stradun

  - آکواریوم شهر

  - دیوار شهر دوبرونیک

  راجع به دوبرونیک بیشتر بخوانید

  بلگراد

  بلگراد از بزرگ‌ ترین و اصلی‌ ترین شهر صربستان می باشد و همچنین کشور صربستان در مرکز شبه جزیره‌ی بالکان قرار دارد. اگر مقصد شما شهر بلگراد است و از جاذبه‌ های با ارزش آن قصد دیدن را دارید، می توانید در مدت زمان کوتاهی که در این شهر شگفت انگیز اقامت دارید، کامل دیدن فرمایید.

  برای کسب اطلاعات بیشتر وب سایت رسمی بسیار مفید خواهد بود و یا در بخش دیدنی های سایت ماژلان مقاله سفر به بلگراد صربستان را دنبال کنید.

  جاذبه های گردشگری شهر بلگراد عبارتند از کلیسای سنت ساوا که یکی از جذاب ترین ساختمان‌ های صربستان است. این کلیسا علاوه بر گردشگران، بین مردم منطقه نیز بسیار جذاب و محبوب می باشد همچنین نشانی برای سپاسگزاری از بزرگ ‌ترین آموزگار صربستان به شمار رفته و بخشی مهم از تاریخ این کشور را تشکیل می ‌دهد. 

  تورکرواسی-دوبرونیک-تور کرواسی-زاگرب

  همچنین می توان به میکسر هاوس اشاره کرد که یک کارگاه، بوتیک شهری، نقطه اصلی اکثر رویداد های تفریحی و کنسرت‌ ها و همچنین محل شکل ‌گیری جامعه ‌ای نادر می باشد که همچنین می‌ توانید از محیط دوستانه آن لذت ببرید.

  قهرمان کالمگدان که برای بزرگداشت پیروزی صربستان علیه عثمانی و امپراتوری اتریش طی جنگ‌ های بالکان و جنگ‌ های جهانی اول ساخته شد. این بنا 14 متر ارتفاع دارد و از شناخته شده‌ ترین یادمان شهر بگراد محسوب می ‌شود.

  همچنین این مکان دارای منظره ایی فوق ‌العاده از دو رودخانه بلگراد می‌ باشد. برج های کالگمدان؛ دژ نظامی بلگراد با برج هایش می باشد و این بنا از جذاب ترین و مشهور ترین مناطق در میان گردشگران است.

  میدان جمهوری؛ در مرکز شهر قرار گرفته و از شناخته شده‌ ترین ساختمان‌ های عمومی مانند موزه ملی و تئاتر ملی را می توان از طریق این میدان به راحتی پیدا کرد. میدان جمهوری به دلیل یادمان شاهزاده میخایو که بر پشت اسبش است شهرت دارد که برای بزرگداشت دستاورد های وی در قرن 19 میلادی ساخته شده است.

  تورکرواسی-دوبرونیک-تور کرواسی-زاگرب

  خیابان اسکادارلیا؛ امروزه به دلیل وجود اجرا های افسانه‌ای گروه‌ های موسیقی، گردشگاه‌ های زیبا، رستوران‌ های سنتی، هم مکانی پر هیجان برای جوانان می باشد و هم جاذبه گردشگری دارد.

  این خیابان زمانی محل رفت و آمد هنرمندان، خبرنگاران، نویسندگان و نوازندگان بوده است. مجلس شورای ملی؛ جایی است که تاریخ صربستان نوشته شده است و مردم، اسلوبودان میلوشویچ (Slobodan Milosevic) را مجبور به پذیرش شکستن عنوان رئیس جمهوریه، جمهوری فدرال یوگوسلاوی، کردند. 

  بعد از تظاهرات در میدان جمهوری، مردم صربستان پس از چند سال در اکتبر 2000 میلادی چیزی که به خاطرش می‌ جنگیدند را به پایان رساندند که این از بزرگ‌ ترین انقلاب در تاریخ مدرن صربستان به شمار می‌ آید.

  امروزه این مجلس محل تصمیم گیری‌ های مهم برای آینده بلگراد و صربستان است و همچنین جایی که چهره‌ های موفق در زمینه‌ های مختلفی مانند ورزش، بعد از موفقیت بزرگشان به آن دعوت می‌ شوند.

  تورکرواسی-دوبرونیک-تور کرواسی-زاگرب

  بتن هالا (تالار بتنی)؛ این مکان در کرانه رودخانه واقع شده است و یکی از جاذبه های مشهور بلگراد به شکار می آید. بتن هالا یا تالار بتنی شامل رستوران‌ هایی مثل فریدا، ساکورا و ایگوانا می باشد و اگر قصد رفتن داشته باشید باید حتما از قبل میز رزرو کنید.

  آدا سیگانلیای؛ یکی از مکان های محبوبیست که انواع تفریحات روزانه و شبانه را دارا است. این مکان شامل مسیر های فوق العاده ایی برای دوچرخه‌ سواری، اسکیت و همچنین پیاده روی دور دریاچه می باشد که در تابستان‌های گرم، از نقاط مورد علاقه بسیاری از مردم است.

  باغ وحش بلگراد؛ در مرکز شهر و در منطقه‌ ای به نام Letle Kalemegdan قرار دارد. این مجموعه که با نام باغ Good Hope هم شناخته می‌ شود، در سال 1936 میلادی گشایش یافته و خیلی زود مورد توجه شهروندان قرار گرفته است.

  از دیگر جاذبه های این شهر می توان به موزه‌ی نیکولا تسلا، قایق سواری در رودهای دانوب و ساوا، بازار کالنیک، منطقه‌ی ساوامالا، کوه آوالا، موزه‌ی هنرهای معاصر و کلیسای روزیکا اشاره کرد.

  کشور کرواسی

  یکی از جاذبه کشور کرواسی که در نزدیکی پایتخت این کشور قرار دارد پارک ملی پلیتویک است. در مقاله پارک ملی پلیتویک کرواسی که در سایت سفرهای ماژلان قراد داده شده می توانید اطلاعات مفیدی به دست آورید. برای مطالعه دیدنی های زاگرب به مقاله مراجعه کنید.

  زاگرب در زمینه آب و هوا در مجموع شهری شمالی به حساب می آید. در فروردین میانگین بالا ترین دمای این شهر در حدود 12 درجه سانتیگراد و میانگین کمترین دما در سرد ترین زمان ها حدود 3 درجه زیر صفر است.

  پس از این تاریخ هوا گرمتر می شود تا اینکه در تابستان از 22 درجه تا 26 درجه سانتیگراد در نوسان است. به همین دلیل می توان گفت که زاگرب برای ما ایرانی ها در تابستان هوای نسبتا خنک و مطلوبی دارد.

  همچنین اوایل پاییز نیز دمای هوا در این شهر در حدود 15 درجه سانتیگراد است اما از آن پس این شهر رو به سردی می رود. باید گفت آب و هوای این شهر مشابه شهر های دیگر اروپایی مرکزی است و تفاوت چندانی با آن ها ندارد.

  به همین دلیل باید گفت بهترین زمان سفر به زاگرب نیمه اول سال و حداکثر تا اواسط آبان است و شاید ایده آل ترین زمان سفر تیرماه تا آخر مهر ماه هر سال شمسی باشد. برای شما که علاقه مند هستید در تور کرواسی شرکت کنید بهتر است این کشور را بهتر بشناسید. درگاه رسمی این کشور شاید یکی از بهترین منابع برای دریافت اطلاعات راجع به این کشور باشد. 

  تور کرواسی شما را به دیدن کشوری می برد که در اروپای مرکزی در شرق دریای آدریاتیک و ایتالیا، دارای مرز مشترک با کشور های:

  • اسلوونی در شمال غرب

  • مجارستان در شمال

  • بوسنی و هرزگوین در جنوب شرقی

  • مونته نگرو در جنوب

  می باشد.

  کرواسی کشوری مستقر در بالکان و در مرز اروپای مرکزی و در مرز پیمان شنگن است.

  این کشور با دو کشور مجارستان و اسلوونی که عضو پیمان شنگن است هم مرز است و در ردیف نخستین کشورهایی است که قرار است عضو جدید پیمان شنگن شوند. بر اساس برنامه زمان بندی شده قرار است کرواسی در سال 2018 میلادی عضو پیمان شنگن باشد.

  برای مطالعه بیشتر این کشور زیبا راهنمای سفر به کرواسی را می توانید در بخش دیدنی های سایت سفر های ماژلان مطالعه کنید. در سال های اخیر ایرانی ها که همیشه به دنبال مقاصد جدید برای تجربه و گردش هستند سفر های متعددی به این کشور داشته اند اما با توسعه گردگری کشور کرواسی این میزان به میزان قابل توجهی گسترش پیدا کرده است.

  - پایتخت: زاگرب

  - دولت: دموکراسی پارلمانی

  - واحد پول: کونا ( هر یورو 7.4 کونا)

  - مساحت: حدود 56 هزار کیلومتر مربع (در حدود یک سی ام ایران)

  - جمعیت: حدود 4.5 میلیون نفر ( 17/1 ایران)

  - زبان: کرواسس در حدود 96 درصد و سایر زبان ها شامل ایتالیایی، صربی، مجاری، چکی، آلمانی و اسلواکی در 4 درصد.

  - مذهب: کاتولیک حدود 88 درصد و ارتودوکس 4.5 درصد. اسلام حدود 1.3 درصد و سایر ادیان.

  - اختلاف ساعت: با تهران 2.5 ساعت

   
  تورکرواسی-دوبرونیک-تور کرواسی-زاگرب

   

 • هواپیما              

  TK875   IKAIST   03.00   04:55

  TK1081   ISTBEG   07:40   08:20

  TK440   DBVIST   08:30   11.20

  TK874   ISTIKA   20:55   01:30+1 

   

   

   

   

   

   

   

   

 • تهران - استانبول - بلگراد (هوایی) ، بلگراد (3 شب)، بلگراد - زاگرب (زمینی) ، زاگرب (2شب )، زاگرب - دوبرونیک (زمینی)، دوبرونیک (3شب)، دوبرونیک - استانبول - تهران (هوایی).  

 • نمونه هتل ها:       

  بلگراد:         HOTEL 88 ROOMS    

  زاگرب:       HOTEL DUBROVNIK     

  دوبرونیک:      HOTEL KOMPAS                   

        

   

   

 • خدمات این تور شامل بلیط رفت و برگشت با هواپیمایی ترکیش ایر، کلیه ترانسفر های فرودگاهی، اقامت در هتل های 4 ستاره با صبحانه، هزینه ویزای کرواسی، بیمه مسافرتی، راهنمای تور فارسی زبان و گشت های شهری همراه تور لیدر فارسی زبان طبق برنامه تور.

   

   

   

 • گشت ها: گشت تمام روز شهری بلگراد، گشت شهری زاگرب، گشت دوبرونیک گشت پارک ملی پلیتوویچ در مسیر زاگرب دوبرونیک.

 • ويزای کرواسی و مدارک مورد نیاز

  تمامی مدارک باید اصل  و به زبان انگليسی ترجمه شده باشد.

  مدارک لازم:

  - گذرنامه با اعتبار حداقل 3 ماه بعد از خروج از کرواسی و حداقل دو صفحه خالی برای صدور ویزا.

  - ترجمه شناسنامه به زبان انگليسی.

  - امضای فرم تقاضای ويزا.

  - يک قطعه عکس رنگی، تمام رخ , زمينه سفيد سایز 3.5 در 4.5.

  - رزرو هتل.

  - گواهی اشتغال به کار با ذکر نوع کار و سمت، حقوق، مدت زمان اشتغال و مدت زمان مرخصی فرد با ذکر اين تعهد که فرد متقاضی بعد از مراجعت از کرواسی در سمت خود محفوظ خواهد ماند (به زبان انگليسی).

  •  مقامات (دارندگان گذرنامه معمولی٬ شامل گذرنامه سیاسی و خدمت نمی باشد): گواهی انتصاب یا اشتغال به کار و آخرین فیش حقوقی.

  •  کارمندان: گواهی اشتغال به کار یا قرارداد استخدام اخیر+ فیش حقوقی سه ماه اخیر٬ لیست بیمه تامین اجتماعی (سازمان تامین اجتماعی) ٬ خدمات درمانی (سازمان خدمات درمانی) یا مشابه آن یا نامه ای از کارفرما با ذکر توضیحات مبنی بر علت عدم ارائه این مدرک.

  •  تجار: گواهی ثبت نام تجاری (برای مثال پروانه تجارت یا گواهی از سازمان رسمی تجارت) و عضویت در تامین اجتماعی (سازمان تامین اجتماعی)  خدمات درمانی (سازمان خدمات درمانی) یا مشابه آن در صورت داشتن شرایط.

  •  مدیران و سهامداران شرکت های ایرانی: معرفی نامه ای که توسط نماینده قانونی امضا گردد مبنی بر تائید دفتر یا وضعیت متقاضی٬ اثبات وجود  این شرکت در ایران (روزنامه رسمی شرکت)٬ تایید سمت چنانچه در روزنامه رسمی ذکر نشده باشد.

  •  هنرمندان: گواهی عضویت در یکی از انجمن های رسمی هنرمندان (برای مثال خانه سینما٬ خانه عکاسی و غیره) یا اثبات فعالیت های حرفه ای  هنری قبلی ( نمایشگاه٬ جشنواره و غیره) و لیست بیمه تامین اجتماعی (سازمان تامین اجتماعی)٬ خدمات درمانی (سازمان خدمات درمانی) یا مشابه آن در صورت داشتن شرایط.

  •  بازنشستگان: گواهی دریافت حقوق بازنشستگی.

  •  دانش آموزان و افراد زیر سن قانونی: مدارک مربوط به وضعیت اجتماعی یا اشتغال پدر و مادر( در صورت داشتن) و گواهی اشتغال به تحصیل.

  - نامه از بانک، يا صورت وضعيت حساب بانکی، با ذکر ميزان موجودی حساب بانکی، نوع حساب و تاريخ گشايش حساب و پرینت گردش مالی حساب بانکی برای سه ماه اخیر (به زبان انگلیسی).

  - سند مالکيت در صورت وجود (به زبان انگلیسی).

  - بيمه نامه مسافرتی معتبر برای کرواسی و کل دوره اقامت متقاضی در کرواسی و با پوشش هزینه های پزشکی تا سقف سی هزار یورو.

  - رزرو بليط رفت و برگشت.

  متقاضيانی که رواديد ذيل را دارند نياز به رواديد کرواسی ندارند:  

  - ويزای شنگن معتبر دو بار ورود ويا چند بار ورود.

  - ويزا با اعتبار منطقه ای محدود ویزای (LTV) برای دو یا چند بار ورود صادر شده برای دارنده مدرک سفر وشناخته شده  توسط بعضی از کشورهای عضو منطقه شنگن که برای آن دسته از کشور های عضو منطقه شنگن که سند سفر را تایید می کنند   معتبرمی باشد.

  - ویزای بلند مدت (برای اقامت بيش از 90 روز) صادر شده توسط هر يک از کشور های شنگن.

  - اجازه اقامت از هر يک از کشور های شنگن.

  - ويزای ملی دو یا چند بار ورود و یا اجازه اقامت از جمهوری بلغارستان، جمهوری قبرس و رومانی.

   

   

 • 1- در صورت عدم صدور روادید از طرف سفارت بر اساس مستندات مبلغی به عنوان خسارت از هزینه های پرداختی کسر و مابقی مسترد می-گردد.

  2- ضمانت لازم بر اساس تشخیص آژانس ثبت نام کننده جهت بازگشت از سفر و قرارداد الزامی است.

  3- کنترل اعتبار پاسپورت با حداقل 7 ماه از زمان سفر بر عهده آژانس همکار می باشد.

  4- در صورت تغییر در برنامه پروازی و یا ایرلاین مربوطه مراتب متعاقباً به مسافران محترم اعلان خواهد شد.

  5- با توجه به نوسانات نرخ ارز در صورت افزایش قیمت پرواز مابه التفاوت از مسافر دریافت خواهد شد.

  6- اصل مدارک و ضمانت نامه های مسافران تا زمان بازگشت نزد آژانسَ ثبت نام کننده باقی می ماند.

  7- هزینه ترجمه مدارک بر عهده مسافر می باشد.

  8- پرداخت 50 درصد هزینه تور در زمان ثبت نام و تسویه حساب مبالغ ریالی تا 15 روز قبل از سفر الزامی است.

   

  • خدمات ویزای کرواسی برای مسافران تور به صورت VIP بوده و نیازی به حضور مسافران در     سفارت نخواهد بود (مشروط به عدم درخواست مستقیم سفارت)
  • خدمات تور کرواسی بر اساس HB یا صبحانه و شام خواهد بود.
   

   

 • عکس
 • ویدئوها

مقایسه کنید

شما میتوانید تور ها را با هم مقایسه کنید
رزرو کنید
با پر کردن فرم سفر را رزرو کنید
رزرو کنیدمتن فوق را وارد کنید

نظر بدهید

نظر خود در مورد این تور را به اشتراک بگذارید
نظر بدهیدمتن فوق را وارد کنید

تور های مرتبط


مقالات مرتبط