تور سوچی
 • سوچی

  سوچی یکی از شهرهای پرگردشگر روسیه است. این شهر بر کرانه‌ی شرقی دریای سیاه، در دامنه‌ی رشته‌کوه‌های قفقاز جای دارد. هرچند طول شهر سوچی تا 147 کیلومتر می‌رسد اما تنها 12 کیلومتر از ز مین‌اش به بندرگاه و شماری از بهترین سواحل کشور اختصاص دارد که با ارائه‌ی بهترین امکانات آماده‌ی پذیرایی از بازدیدکنندگان است. سوچی در قلب «ریویرای روسیه» واقع شده. («ریویرا» اصطلاحی قدیمی است که امروزه به معنای مناطق ساحلی محبوب تفریح و گردشگری به کار می‌رود) یکی از شگفتی‌های گوناگون شهر اینکه؛ سوچی که تفرجگاه تابستانی قشر برگزیده‌ی روس است، به‌عنوان میزبان بازی‌های «المپیک زمستانی» سال 2014 انتخاب شد. جدای از مسایل سیاسی، عوامل تاریخی و جغرافیایی گوناگونی این شهر را به یکی از پایگاه‌های مورد علاقه‌ی مشتاقان و دوست‌داران طبیعت و تفریح‌های طبیعی، تبدیل کرده است. ازجمله مهم‌ترین عوامل وجود کوه‌های قفقاز است که در پس‌زمینه‌ی بخش جنوبی شهر سر به فلک کشیده‌اند و دوم برخورداری از آب‌وهوای لطیف و خوشایندی که سالیان سال ثروتمندان روس را به سمت خود کشانده و می‌کشد.
  از زمان انقلاب کبیر و پیش از آن، رهبران روسیه در شهر سوچی، دست به کار سرمایه‌گذاری‌های کلان شدند. این دولتمردان با باور و امید اینکه بودجه‌های همگانی شهر، رفاه و کیفیت زندگی را برای همه تضمین کند، به ساختمان‌سازی روی آوردند. از سوی دیگر در همین زمان به هدف حفظ سلامت و بهداشت محیط‌زیست شهر ایجاد صنایع سنگین ممنوع شد، تا جایی که حتی ساخت پایانه‌های کشتی‌رانی بین‌المللی نیز از این قانون معاف نبود. بازدیدکنندگانی که با کشتی‌های کروز مخصوص مسافرت دریایی به شهر می‌رسیدند در اسکله‌ای پا می‌گذاشتند که پُر از قایق‌های بادبانی زیبای شخصی بود. بعضی از این کشتی‌ها درست در چند قدمی کافه‌ها و رستوران‌ها مسافران را پیاده می‌کردند. این کافه‌ها و رستوران‌ها با سایبان‌های رنگی و مشتریان رنگین‌تر به خواستگاه‌های «سنت تروپز» بیشتر نزدیک بودند تا آنچه که «استالین» آرزو داشت. بنای «پایانه سوچی» بیشتر شبیه کلیساهای سبک کلاسیک است که با مناره‌ها و برج‌ها تزیین شده، به شکلی که آشکارا حال‌وهوای روسی خود را هم دارد.
  گذشته از مرکز ورزش‌های زمستانی شهر که در فاصله‌ی یک ساعتی از شهر قرار دارد، در سراسر خیابان‌های عریض «سوچی» که با ردیف درختان شاداب پوشیده شده، پارک‌های جنگلی، موزه‌های عالی و نگارخانه‌های گوناگونی به چشم می‌خورد که به‌راستی ارزش دیدن دارند. به‌علاوه مراکز سرگرمی‌های سالم فرهنگی به همراه صدها کافه و رستوران و کلوپ در هر نقطه از شهر در دسترس‌اند. از سوی دیگر سوچی در برگزاری جشن‌ها و جشنواره‌های سالانه و برنامه‌های منظم نمایش مد، اجراهای هنری و موسیقی هم دستی دارد، که به کشش فضای فرهنگی شهر کمک می‌کند.
  در این منطقه تعداد 250 چشمه‌ی آب‌گرم و بیش از سی باغ گل‌وگیاه وجود دارد، که همگی بسیار جالب‌اند. «پایگاه حیات وحش ملی روسیه» و«محوطه‌ی زیست‌گاهی کوه‌های قفقاز» هم در محدوده‌ی این شهر قرار دارند. سوچی از اینکه برای هر طبع و سلیقه‌ای حرف‌هایی تازه دارد، به خود می‌بالد. این فقط یک ادعا نیست بلکه واقعیتی است کتمان‌ناپذیر.

  جمعیت: 400000 نفر
  زمان دیدار: تمام سال، جشنواره‌ی مد «فصل‌های مخملی» در مهر-آبان، فستیوال بین‌المللی فیلم «کِنتاور» در آذر برگزار می‌شوند.
  دیدنی‌ها:
  پارک وسیع «ری‌ویِرا»، با درختان موز و نخل، همراه با امکانات و تفریحات سرگرم‌کننده
  « موزه هنر نئوکلاسیک»؛ بنای موزه شاهکاری است از «ایوان ژولوتوفسکی»-ساخت در سال 1939
  پایانه‌ی راه‌آهن به سبک مشهور به معماری استالینی که در سال 1952برپا شده
  «کلیسای کوچک آرخنگل میخاییل»
  تندیس‌هایی از حضرت موسی؛ از سال 1934-در سالن تئاتر زمستانه
  دانستنی‌ها: از فروردین تا مهر می‌توانید در دریای سیاه شنا کنید.

مقایسه کنید

شما میتوانید تور ها را با هم مقایسه کنید
رزرو کنید
با پر کردن فرم سفر را رزرو کنید
رزرو کنیدمتن فوق را وارد کنید

نظر بدهید

نظر خود در مورد این تور را به اشتراک بگذارید
نظر بدهیدمتن فوق را وارد کنید

تور های مرتبط


مقالات مرتبط