تور اتریش فرانسه خرداد 97
 • تور اتریش فرانسه خرداد 97

  4 شب وین 4 شب پاریس

  وین

  یک تور خوب دور اروپا که نه اصلاً بهترینش هم که باشد، تا وقتی جایی برای پایتخت اتریش وین، در برنامه‌‌ هایش نگذاشته باشد، بی‌ تردید چیزی کم دارد. توراتریش توری به یاد ماندنی است. یکی از منابع خوب برای علاقه مندان به شهر وین وب سایت رسمی این شهر است که دراین درگاه می توانید آن را بیابید.

  همچنین سایت لونلی پلنت یکی از قوی ترین درگاهها را راجع به دیدنی های وین است. شهری که هنوز مردمانش شب هنگام، دست‌ افشان و پای‌ کوبان ازخانه وکاشانه به سوی آوای دلربای والتسی از شاهکار های معروف اشترآوس روانه می‌ شوند. همه این ها در تور اتریش در دسترس شما است.

  این شهر زیبا در تور اتریش در کنار دانوب آبی آرمیده است. سازمان یونسکو در سال 2001 میلادی به هدف ارج نهادن به ارزش تاریخی هسته‌ی کهن‌ این شهر، آن را به فهرست میراث جهانی افزود. وین در تور اتریش درطول سده‌ های میانه، نخست در قلب امپراتوری مقدس روم و سپس در کانون امپراتوری بزرگ و قدرتمند اتریشی – مجاری هاپسبورگ قرار گرفت.

  یادگار های به جای مانده از گذشته‌ی پر نقش و با شکوه این شهر در هر گوشه و کنار به چشم می‌ خورد؛ تور اتریش شما را به بازدید از این شهر می برد.

  از کاخ سلطنتی هاپسبورگ در تور اتریش گرفته تا طاق مقبره‌ های شاهان آن امپراتوری‌ و شمار بالای کاخ – باغ‌ های با شکوه این دوره مانند؛ کاخ بِلوِدیر (کلاه فرنگی) و باغ شون بورن که محل قدیمی‌ ترین باغ‌ وحش اروپاست. در عکس زیر نمایی از کاخ شونبرون دیده می شود.

  تور اتریش تور وین کاخ شونبرون وین

  به‌ راستی که گوشه گوشه‌ی‌ این شهر مکان‌های دیدنی بسیاری خواهیم دید که یکی از دیگری معروف‌ترند؛ مانند مدرسه‌ی سوارکاری اسپانیایی، کلیسای سنت استفن و بلوار رینگ؛ بلواری که با بنا‌ های برجسته‌‌ همگانی‌ اش گویی شهر را آذین بسته است.

  اما آثار دیدنی وین در تور اتریش بیش از این‌ هاست. از آن میان باید به تفرجگاه پراتر اشاره کرد. افزون بر آن، می‌ توان از 250 جاذبه گردشگری دیگر شهر یاد کرد که شاید مهم‌ ترین‌ شان، چرخ‌‌ و فلک عظیمی ‌باشد که در فیلم معروف اورسن وِلز به نام مردِ سوم به تصویر کشیده شده.

  وین، با شمار بالای باغ‌ ها و بوستان‌ هایش یکی از سرسبز ترین شهر های اروپا به شمار می‌ آید. این شهر در زمینه‌ی فرهنگ نیز حرف‌ های بسیاری برای گفتن دارد. چرا که مرکز بهترین تئاتر ها، اُپرا ها، موزه‌ ها و تالار های اجرای موسیقی کلاسیک است، که نه تنها آثار مشهور موسیقی‌ دانانی چون اشتراوس، بتهون، وموتسارت را در آن‌ ها اجرا می‌ کنند، که آثار آهنگسازان پیش از آن‌ها را نیز شامل می‌ گردد.

  گفتنی است که آدولف هیتلر سال‌ های 1907 تا 1913 میلادی را در این شهر گذرانده است. او در تلاشی نافرجام سعی کرد تا به آکادمی هنر وین پای بگذارد که نشد!

  در هر حال امروز در این شهر، از او جز به بدی و تلخی یاد نمی‌ شود. گردشگران در این شهر نه تنها از معماری معاصر و پدیده‌ های فرهنگی و هنری بسیاری که در آن جریان دارد بهره می‌ برند که آنانی که اهل خورد و خوراک و لذت از طعم‌ های متفاوت‌ اند، می‌ توانند از غذا های خوشمزه، کافه‌ های سرزنده و شب‌ های وین که شهرتی جهانی دارند، بهره‌ مند شوند.

  دیدار از جزیره دانوب از مواردی است که به هیچ‌ وجه نباید در تور اتریش از قلم انداخت. کافه پاتوق‌ ها، رستوران‌ ها، کلوپ‌ های شبانه، ورزشگاه‌ ها، مسابقات ورزشی و سرانجام ساحل شنی دانوب هر بیننده‌ ای را سر ذوق می‌ آورد.

  در شکل زیر نمایی از طلوع خورشید در شهر وین دیده می شود.

  تور اتریش وین تور 5 روزه اتریش

  دیدنی های جذاب این شهر عبارتند از گنجینه قدیمی ‌هوف برگ؛ محل نگهداری جواهرات سلطنتی سلسله‌ی هاپسبورگ یکی از دیدنی های شهر وین است. سرای هوندرت واسِر؛ خانه‌ی آپارتمان- شکل مدرن و شگفت‌ آوری با سقف شیشه‌ ای و درختکاری زیبای نمای بیرونی که از پشت پنجره‌ ها پیداست.

  همچنین محله موزه‌ها برخی از اصطبل‌ های شاهانه که به موزه‌های گوناگون تبدیل شده؛ مثل موزه هنر های معاصر. دروازه‌ی ساعت انکرِ آرت نووا که دو ساختمان را در هوهِر مارکت یعنی کهن‌ ترین میدان وین، با پلی به هم وصل می‌ کند. کاخ‌های روکوکو- بلوِدر با مجموعه‌ای از تزئینات اتریشی و باغ‌ های شگفت‌ آور دامنه‌ی آلپ (بهترین زمان دیدار فصل بهار است).

  چشم‌ انداز زیبای پانورامایی از بالای برج دانوب با 352 متر ارتفاع، همراه با کافه - رستوران چرخان.

  پاریس

   پاریس پرنام و آوازه، در شمال فرانسه بر دو سوی رودخانه‌ی سِن گسترده شده است. هر آنچه در کناره‌ های این رود هست ‌در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. این شهر که در دل مجموعه‌ ای از شهر های نزدیک به هم قرار گرفته، دوازه میلیون نفر را به خوبی در خود جای می‌ دهد. آنچه گفته شد همه گواهی است بر اعتبار و ارزش ملی و بین‌المللی شهر پاریس

  همانگونه که از یکی از محبوب‌ ترین مقاصد جهانگردی دنیا انتظار می‌ رود، آنچه در پاریس گردهم آمده از معماری درخشان تا موزه‌ های بی‌ همتا، نمایشگاه‌ هایی در سطح جهانی، پارک‌ های رویایی، تئاتر های عظیم، بلوار های دلگشا، فروشگاه‌ های درجه یک، رستوران‌ های عالی، کافه‌ های با روح و بالاخره برج ایفل به یاد ماندنی، بی‌ گمان ستایش و آفرین هر بیننده‌ی صاحب سلیقه‌ ای را در پی دارد. 

  برج ایفل، با وجود اینکه قدمت چندانی ندارد، به‌ عنوان نماد شهر پاریس شناخته شده است. اینجا روی سخنمان با آن دسته از گردشگرانی است که ممکن است لحظه‌ ای به این برج با دیده‌ی شک و تردید بنگرند! ممکن است این پرسش برایتان پیش بیاید که آیا تماشای تصویر پانورامای شهر ( چشم‌اندازی از همه‌ی زوایا در یک قاب) به‌ راستی ارزش بالا رفتن از هفتصد پله‌ی غیرعادی این برج را دارد؟ (البته از آسانسورهم می‌توان استفاده کرد!)

  پس بد نیست بدانید که از سال 1887 بیش از 200 میلیون نفر چنین زحمتی را به جان‌ و دل خریده‌ اند. برج ایفل بلند ترین سازه‌ی شهر پاریس است که البته تا سال 1930 میلادی عنوان بلند ترین سازه‌ی جهان را هم داشت. پس از آن ساختمان کریسلر در شهر نیویورک جایش را گرفت. 

  فهرست مکان‌ های شاخص و دیدنی پاریس تمامی‌ ندارد. کلیسای جامع نوتردام (که به خاطرگوژپشت نوتردام مشهوراست)، طاق ترییومف (طاق پیروزی)، خیابان معروف شانزه لیزه، سِکره کور، لِزاَن‌وَلیده، پنتئون، اُپرای گارنیه، گرَند آرشه (طاق اعظم) و بسیاری دیگر.

  موزه‌ های استثنائی این شهر هم جای خود دارند؛ موزه‌ هایی مانند موزه‌ی لوور، موزه ملی هنر مدرن، موزه دورسای و بسیاری دیگر. در آخر محله‌ های معروفی چون سن اورنیه، لوپرا، ریو گوواش، مونمارت، کارتیه لاتین و خیلی‌ های دیگر. 

  شاید آنچه از دیدنی‌ های پاریس بر شمردیم به‌ نظر سنگین و بیش از اندازه بیاید. اشتباه نمی‌ کنید، زیرا این شهر این‌ قدر جای تماشایی، تفریح و تجربه‌ های نو دارد که یک عمر هم برایش کم است. چه برسد به اینکه بخواهید همه را در یک دیدار بگنجانید.

  خوب! چاره چیست؟ پیشنهاد ما این است که دل را به دریا بزنید و تا هر کجا شد بروید. یادتان باشد به هر جا موج دریا بردتان ساحل همانجاست، و در ساحل، بهترین و ارزشمند‌ ترین تجربه‌ ها منتظر شما. آن وقت است که با چشیدن اندکی از آنچه در پاریس می‌ گذرد با خود پیمان می‌ بندید که سال‌ بعد و سال‌ های بعد دوباره به این شهر افسانه‌ ای برگردید. 

  از دیگر دیدنی های این شهر می توان به تابلوی مونالیزا؛ اثر جاودان لئوناردو داوینچی در موزه لوور. (در جواب لبخند معروف‌ ترین نقاشی دنیا شما هم لبخندی بزنید). همچنین خیابان مونتانیا و گشتن در فروشگاه‌ های مخصوص با طرح‌ های کمیاب و خاص.

  میدان پلس دُ لا باستیی؛ سنگ بنای فرانسه مدرن و آغاز انقلاب کبیر فرانسه در سال 1789 میلادی در این میدان و با درهم شکستن زندان نه چندان معروفِ این محل کلید خورد (زندانی که تنها هفت زندانی داشت).

  باغ‌ های تماشایی تویلری (این باغ‌ها در سده‌ی شانزده در اطراف یک کاخ درکنار رودخانه درست شدند) و پارک لوکزامبورگ (در کناره‌ی سمت چپ رودخانه). 

  دخمه‌ یا سردابه معروف کاتاکومبوس (در اواخر سده‌ی هجده به‌ عنوان راه‌ حلی برای شلوغی بیش از حد گورستان‌ های شهر تعدادی گور دسته‌ جمعی در گذر های زیر زمینی ایجاد شد)

  قلب راستین کهن شهر که یکی از دو جزیره‌ی رودخانه‌ی سن که امروزه غیر از در برداشتن نوتردام، مرکز ساختمان‌ های دولتی هم هست. جالب است بدانید که گوستاو ایفل ابتدا برای ساخت برجی به همین طرح، شهر بارسلون را در نظر داشت. اما اسپانیا پیشنهاد او را رد کرد. 

   

   

   

مقایسه کنید

شما میتوانید تور ها را با هم مقایسه کنید
رزرو کنید
با پر کردن فرم سفر را رزرو کنید
رزرو کنیدمتن فوق را وارد کنید

نظر بدهید

نظر خود در مورد این تور را به اشتراک بگذارید
نظر بدهیدمتن فوق را وارد کنید

تور های مرتبط


مقالات مرتبط